Nedajte sa oklamať !

Mnoho zákazníkov si povie „veď plech, ako plech“, hlavne že je to lacné. Avšak radosť z nízkej ceny krytiny nemusí trvať dlho. Pri kúpe strechy si treba uvedomiť, že nekupujeme spotrebný tovar, ale investujeme do kvality svojho bývania. Kúpa strechy by mala byť investícia na desiatky rokov, preto sa rozhodnite správne a investujte do kvality. My Vám nechceme ponúknuť to najdrahšie. Chceme Vám ponúknuť produkty ktoré majú naozaj dobrý pomer medzi kvalitou a cenou. 

 

1-zle.jpg
Napojenie „lacnej“ krytiny na odkvapovú hranu je realizované pomocou farmárskych skrutiek. Hrozí podfúknutie krytiny alebo zatečenie v tomto detaile. Taktiež nie je realizované odvetranie strechy, čo bude mať v krátkej dobe za následok zvlhnutie tepelnej izolácie a plesne.
1-lindab.jpg
Napojenie krytiny Lindab Click SRP cez spätný záhyb na odkvapové lemovanie vytvára dokonalé pevný, bezpečný a funkčný spoj. Výrez v mieste zámku je vytváraný úž pri výrobe samotnej strešnej krytiny. Ktorý detail by ste chceli mať na vašej novej streche?

2-zle.jpg
Nesprávne priečne napojenie „lacnej“ krytiny a fixácia skrutkami. Následkom je vtiahnutie vody pod strešnú krytinu a taktiež nie je zabezpečená dilatácia strešnej krytiny.
2-lindab.jpg
V Lindabe máme estetické, bezpečné a funkčné riešenie priečneho spoja zo spätným záhybom bez použitia skrutiek. Princíp spočíva v skrytom kotvení cez upevňovací pás s tesnením.

3-zle.jpg
Nevhodné odvetranie strešnej krytiny so stojatou drážkou. Následky do budúcna: tvorba kondenzu, plesne. Taktiež sa vytvára neestetická časť rovno v najnižšom bode strechy.
3-lindab.jpg
Strecha musí byť odvetraná pri odkvapovej hrane a taktiež pri hrebeni, aby medzi podstrešnou fóliou a krytinou mohol prúdiť vzduch, ktorý vetrá strešný plášť.

4-zle.jpg
Riešenie detailov oplechovania komína u „lacnej konkurencie“ neexistuje
4-lindab.jpg
Riešenie detailov oplechovania komína v Lindabe je funkčné a estetické.

5-zle.jpg
Tieto „lacné“ riešenia skôr vašu strechu poškodia ako ochránia. Pri posuve snehu po strešnej krytine bude takýto sneholap z krytiny vytrhnutý a tým, že je tam „natvrdo“ priskrutkovaný, spôsobí trvalé a neopraviteľné poškodenie krytiny.
5-lindab.jpg
Lindab má v svojej ponuke bezpečnostné prvky striech Lindab Safety, ktoré sa kotvia cez konzolu a protikus, tak že samotná krytina nie je prevŕtaná). Rurkové sneholapy vydržia aj veľké nánosy snehu, ktorý ich pri posuve po krytine určite nevytrhne prípadne inak nepoškodí.

6-zle.jpg
Takto rieši prestupy cez stenu „lacná“ konkurencia
6-lindab.jpg
A takéto riešenia prestupov striech máme v Lindabe.

7-zle.jpg
Tieto „lacné“ veľkoformátové krytiny sú atraktívne z pohľadu ceny, avšak nie až tak z pohľadu funkčnosti a životnosti. Tým, že je výška vlny krytiny minimálna a je použitý plech hrúbky 0,45 mm a menej, krytina nedokáže držať svoj tvar a nie je staticky vyhovujúci pri hnanom vetre, daždi či výdatnej snehovej pokrývke.
7-lindab.jpg
Lindab sa snaží vyrábať svoje krytiny tak, aby slúžili zákazníkom dlhé roky. Napríklad výška vlny u najobľúbenejšej krytiny Lindab profil je 28 mm, kde u „lacnej“ konkurencie na vedľajšom obrázku je výška vlny len 18mm. Všimnite si ako drží tvar krytiny Lindab a ako „odtláča“ zámky pri konkurenčnom produkte. Nuž, cena bola isto zaujímavejšia :)

8-zle.jpg
Je dôležité, aby bola strešná krytina vyrábaná na kvalitných a presných profilovacích linkách a z kvalitného vstupného materiálu. Ak to tak nie je, krytina nebude priama, čo sa odzrkadlí v miestach zámkov krytiny.

8-lindab1.jpg
Lindab vyrába svoje produkty na presných a sústavne kontrolovaných profilovacích linkách a vyrába výhradne z konštrukčnej ocele akosti S250GD a vrstvou zinku 275g/m2.

9-zle.jpg
Rozdiely v cenách sú aj v doplnkoch. Napríklad v tomto prípade „lacná“ konkurencia ponúka úzky hrebenáč s rozvinutej šírky 310mm, ktorý nedostatočne kryje tesnenie hrebeňa a spôsobuje podfúknutie snehu či vody do strešného plášťa. Taktiež si všimnite estetický dojem.
9-lindab.jpg
Hrebenáč od Lindabu je z rozvinutej šírky 410mm, čo je o 25 % viac ako používa konkurencia. Hrebeň dobre kryje tesniaci pás a chráni strešný plášť pred zatekaním.

10-zle.jpg
Podstrešná fólia je veľmi dôležitý prvok strešného plášťa. Jej úlohou je odvádzať vzniknutý kondenz z plechovej krytiny smerom von zo strešného plášťa. Ak je táto vrstva nefunkčná, dochádza k zatečeniam kondenzu do obytnej časti, v prípade zateplených obytných podkroví dochádza k zvlhnutiu izolácie čo vedie k vzniku plesní.

10-lindab1.jpg

My v Lindabe Vám ponúkame len funkčné a testované podstrešné fólie od certifikovaných a renomovaných výrobcov. V prípade poškodenia tejto vrstvy, výrobcovia garantujú výmenu celej vrstvy strešného plášťa, vrátane strešnej krytiny. Šetrite z rozumom, pri tejto položke ide často krát o pár desiatok centov na štvorcovom metri.