Mýty a nepravdy

mytus-1.jpgV prípade strešných krytín, ktoré sa zvyknú označovať ako ľahké, sa môžete v praxi častejšie stretnúť s mýtami, že nevydržia nápor vetra a dôjde k ich odfúknutiu. Ak je ľahká strešná krytina namontovaná správne a sú dodržané montážne postupy odporúčané výrobcami, ich „podfúknutie“ je nemožné. Je pravdou, že v poslednom období sme sa stretli s „odfúknutými plechovými strechami“ ale väčšinou to boli niekoľko ročné falcované krytiny, kde problémom bol zastaraný spôsob kotvenia krytiny k strešnej konštrukcii (klincami) a zvyšok týchto „odfúknutých striech“ tvorili strechy, kde bolo šetrené na kotviacom materiály, prípadne neboli dodržané montážne postupy.

Pravdou je, že plechovým strechám niekedy kazia renomé niektorí nekvalitní výrobcovia či dodávatelia. U našich krytín je však naopak prvotriedna švédska oceľ synonymom pre kvalitu.

mytus-2.jpg

Medzi najväčšie výhody kvalitných plechových krytín Lindab patrí:
• Celistvosť krytiny a jej nízka hmotnosť
• Minimum škár a spojov, v porovnaní s betónovými či keramickými krytinami
• Hladký povrch, ktorý sa nešpiní a nie je nasiakavý; vďaka tomu skvelá odolnosť proti mrazu
• Bezúdržbová dlhá životnosť krytiny; vďaka pokročilým metódam lakovania oceľového plechu dosahuje až 50 rokov podľa použitej varianty povrchovej úpravy
• Ekologická nezávadnosť a šetrnosť k životnému prostrediu: oceľ je ako jeden z mála materiálov takmer stopercentne recyklovateľný
• Systémové riešenie tvoriace funkčne a vzhľadovo dokonalý celok
• Záruka na krytiny až 30 rokov podľa zvolenej povrchovej úpravy

mytus-3.jpgMedzi plechovou krytinou a samotným obytným priestorom je celý rad materiálov, ktoré pohlcujú zvuky v širokom spektre frekvencií. Oveľa pravdepodobnejšie tak je, že počujete bubnovanie dažďových kvapiek na parapetoch svojich okien ako na streche. Všetky plechové krytiny musia byť dôkladne pripevnené, niektoré dokonca celoplošne podložené doskami. Vďaka tomu nie je žiadny dôvod, aby plech rezonoval a obťažoval tak svojim hlukom. Navyše veľkoformátové krytiny sú profilované v pozdĺžnom aj priečnom smere do tvaru škridle, čím sa plocha na rezonanciu výrazne znižuje.

mytus-4.jpgLindab je jednou z najdlhšie pôsobiacich spoločností vyrábajúcich plechové strešné krytiny nie len na Slovensku, ale aj vo svete. Počas tejto doby Lindab nezaregistroval ani jednu reklamáciu z dôvodu netesnosti samovrtných skrutiek či rozpadnutie podložiek pod nimi. Strechy nevyžadujú údržbu: teda ani výmena či doťahovanie skrutiek nie je nutná. Ide tak o veľký rozdiel v porovnaní s množstvom iných strešných krytín, ktoré sa upevňujú pomocou klincov bez akéhokoľvek tesnenia.

10 dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre plechový systém Lindab

1.pngLindab je renomovaná medzinárodná spoločnosť so sídlom vo Švédsku, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom plechových strešných krytín a odkvapových systémov viac ako 50 rokov. Jeden z výrobných závodov sa nachádza aj na Slovensku, konkrétne v obci Jamník pri Spišskej Novej Vsi. Lindab je trhovým lídrom vo viacerých krajinách Európy a Škandinávie. Svedčí o tom viac ako 60 000 spokojných zákazníkov na Slovensku.

2.pngNa výrobu našich produktov používame konštrukčnú oceľ s tvrdým jadrom, v deklarovaných hrúbkach a vrstvou zinku od 200 až do 350 g/m2 (v závislosti od typu produktu a povrchovej úpravy).

3.png

Na naše produkty Vám poskytneme písomnú záruku od 15 do 30 rokov v závislosti od typu povrchovej úpravy. Životnosť našich krytín je 40 až 60 rokov.


4.pngStrešné krytiny majú vďaka špičkovým povrchovým úpravám Lindab Classic, Premium a Elite vysokú úžitkovú hodnotu a poskytujú tak každej budove výnimočný a komfortný vzhľad.

5.pngV ponuke je 8 typov plechových strešných krytín, 10 typov trapézových plechov v rôznych hrúbkach, viac ako 50 komponentov špičkového odkvapového systému a mnoho ďalších produktov určených pre stavebníctvo a priemysel za účelom zjednodušenia výstavby.

6.pngPonúkame svojím zákazníkom bezplatný balík služieb vo forme poradenstva, vyhotovenia kladacích plánov a kompletného vypracovania cenových ponúk, školení pre montážnikov a podrobné montážne návody

7.pngNízka hmotnosť je jednou z hlavných výhod krytín Lindab. V prípade novostavby je možné vďaka tomu ušetriť na dimenzovaní krovu a základoch značné finančné prostriedky. V prípade starších budov šetrí náklady pri rekonštrukcii krovu. V prípade staticky neúnosných alebo ľahkých krovov je ľahká strešná krytina jediným východiskom.

8.pngDopravu nad 100 m2 máte u nás zadarmo priamo na stavbu. Bezplatná vykládka krytiny vozidlom s hydraulickou rukou Vám rovnako ušetri Váš čas, námahu a peniaze.

9.pngVšetky naše produkty v štandardných farbách a hrúbkach k Vám doručíme maximálne do 10 pracovných dní.

10.pngLindab Vám ponúka najlepší pomer ceny a kvality. Sme presvedčení, že ak budete „porovnávať porovnateľné“ rozdiel v cene bude minimálny!